Junior General Choi Cup |
|
|
|
Ring 3 – Specialty |
|
Male Special Senior |
|
1 st |
Fletcher Britten(YY) |
2 nd |
Lachland Strang(JN TG) |
3 rd |
Aidan Hulm(GOLD) |
Black Belt Senior Female Special |
1 st |
Gillian Thornton(JN TG) |
2 nd |
Jasmine Butler(YY) |
Male Special Child |
|
1 st |
Braden Henricksen(BUNDA) |
2 nd |
Daniel Sarkis(PARRA) |
3 rd |
Adrian Chea(JN TG) |
Male Special Junior |
|
1 st |
Luke Tyson(SYD) |
2 nd |
Leon Sejranovic(IMPAC) |
Male Special Teen |
|
1 st |
Tom Barry(DYNA) |
2 nd |
Jayden Massoud(PARRA) |
3 rd |
Nathan Butler(YY) |
Ring 3 – Power |
|
Female Power |
|
1 st
|
Jasmine Butler(YY) |
Male Power |
|
1 st |
Lachland Strang(JN TG) |
2 nd |
Nathan Butler(YY) |
3 rd |
Bayley Martin(YY) |
Ring 2 – Patterns |
|
Junior Male 1st Dan Patterns |
1 st |
Tom Barry (DYNA) |
2 nd |
Sebastian De Viana (GOLD) |
Junior Female 1st Dan Patterns |
1 st |
Sarah Bradford (DYNA) |
2 nd |
Jasmine Butler (YY) |
3 rd |
Emily Tisdell (ABERD) |
Junior 3rd-1st Gup Patterns |
1 st |
Luke Tyson (SYD) |
2 nd |
Rishi Raj Wig (PARRA) |
3 rd |
Jacky Chau (JN TG) |
Adult Junior 3rd-1st Gup Patterns |
1 st |
Gillian Thornton (JN TG) |
2 nd |
Kelly Harker (YY) |
3 rd |
Lachland Strang (JN TG) |
Ring 2 – Sparring |
|
Male Junior Light 8th-1st Gup Sparring |
1 st |
Bayley Martin (YY) 4 wins |
2 nd |
Jacky Ghayasy (JN TG) 3 wins |
3 rd |
Richie Chea (JN TG) 1 wins |
Female Junior Light Heavy 1stKup-1stDan Spar |
1 st |
Lani Massoud (PARRA) 3 wins |
2 nd |
Gillian Thornton (JN TG) 2 wins |
3 rd |
Emily Tisdell (ABERD) 1 wins |
Female Junior Fly 10th-8th Gup Sparring |
1 st |
Kiara Naik (PARRA) 3 wins |
2 nd |
Olivia Saroufin (PARRA) 2 wins |
3 rd |
Sara Abu Fadda (PARRA) 1 wins |
Male Junior 1st Dan Light Sparring Int |
1 st |
Sebastian De Viana (GOLD) 3 wins |
2 nd |
Liam Ervine (ABERD) 1 wins |
3 rd |
Jayden Massoud (PARRA) 1 wins |
Male Junior 1st Dan Light Heavy Sparring Int |
1 st |
Brendan Love (ABERD) 3 wins |
2 nd |
Tom Barry (DYNA) 2 wins |
3 rd |
Hayden Jeffrey (CHM) 1 wins |
Male Junior Fly 4th-1st Gup Sparring |
1 st |
Leon Sejranovic (IMPAC) 2 wins |
2 nd |
Mathew Travieso (PARRA) 1 wins |
3 rd |
Jacky Chau (JN TG) – NO WINS |
Male Junior Super Micro 5th-1st Gup Sparring |
1 st |
Caleb Ervine (ABERD) 3 wins |
2 nd |
James Sarkis (PARRA) 2 wins |
3 rd |
Jacob Khadi (PARRA) 1 wins |
Male Junior Heavy 4th-1st Gup Sparring |
1 st |
Fletcher Britten (YY) 2 wins |
2 nd |
Lachland Strang (JN TG) 1 wins |
3 rd |
Aidan Hulm (GOLD) – NO WINS |
Female Junior Heavy 4th-1st Gup Sparring |
1 st |
Jasmine Butler (YY) 3 wins |
2 nd |
Paris Lumsden (GOLD) 2 wins |
3 rd |
Armanii Haddad (PARRA) 1 wins |
Ring 1 – Patterns |
|
Junior Female 10th-8th Gup Patterns |
1 st |
Maya Davis (JN TG) |
2 nd |
Samira Ghaysay (JN TG) |
3 rd |
Sachi Shetty (JN TG) |
Junior Male 10th-8th Gup Patterns |
1 st |
Klaus Wong (JN TG) |
2 nd |
Dylan Pearton (YY) |
3 rd |
Arjun Shetty (JN TG) |
Adult Junior 10th-8th Gup Patterns |
1 st |
Bayley Martin (YY) |
2 nd |
Keely Thatcher (YY) |
3 rd |
Millie Leggett (ABERD) |
Junior 7th-4th Gup Patterns |
1 st |
Fletcher Britten (YY) |
2 nd |
Zacky Ghayasy (JN TG) |
3 rd |
Braden Henricksen (BUNDA) |
Childrens 7th-4th Gup Patterns |
1 st |
Adrian Chea (JN TG) |
2 nd |
Thomas Ross (PARRA) |
3 rd |
Daniel Sarkis (PARRA) |
Ring 1 – Sparring |
|
Male Junior Super Micro 10th-8th Gup Sparring |
1 st |
George Khoury (PARRA) 3 wins |
2 nd |
Klaus Wong (JN TG) 2 wins |
3 rd |
Jeremy Khoury (PARRA) 1 wins |
Female Junior Super Fly 10th-8th Gup Sparring |
1 st |
Jiya Wig (PARRA) 1 wins |
2 nd |
Samira Ghaysay (JN TG) – NO WINS |
Female Junior Middle 10th-8th Gup Sparring |
1 st |
Keely Thatcher (YY) 2 wins |
2 nd |
Maya Davis (JN TG) 1 wins |
3 rd |
Sachi Shetty (JN TG) – NO WINS |
Male Junior Super Fly 10th-5th Gup Sparring |
1 st |
John Butros (PARRA) 4 wins |
2 nd |
Dylan Pearton (YY) 3 wins |
3 rd |
Arjun Shetty (JN TG) 2 wins |
Female Junior Light 3rd Gup-1st Dan Sparring |
1 st |
Sarah Tisdell (ABERD) 2 wins |
2 nd |
Jordyn Kindness (CHM) 1 wins |
3 rd |
Isabella Butros (PARRA) – NO WINS |
Female Junior Hyper 7th-5th Gup Sparring |
1 st |
Kelsey Henricksen (BUNDA) 2 wins |
2 nd |
Cassie Mileto (PARRA) 1 wins |
3 rd |
Millie Leggett (ABERD) – NO WINS |
Male Junior Super Fly 7th-3rd Gup Sparring |
1 st |
Charlie Dagher (PARRA) 4 wins |
2 nd |
Thomas Ross (PARRA) 3 wins |
3 rd |
Daniel Sarkis (PARRA) 3 wins |